E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

BRV EPO MORTAR

Epoksi Mortar Kaplama Harcı

TANIM

İki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı, yüksek mekanik mukavemete sahip tamir ve mortar harcı.

KULLANIM ALANLARI

Fabrika ve depo zeminleri, çalışma alanları, yükleme bölgeleri, orta ve ağır yüke maruz endüstriyel zeminler, beton yüzeyler, çimentolu harçlar ve şaplı yüzeyler, normal ve çok emici yüzeylerin tamiratında, dilatasyon profili montajında ve zemin derzlerinin tamiratında kullanılır.

Renk

Sarı

Görünüm

Kumlu harç

Ağırlıkça Katı Madde, %

100

Yoğunluk

1,7 g/cm³

Sarfiyat

1 mm kalınlık için 1,7 kg / m2

Ambalajı

24,2 kg A Bileşeni + 0,8 kg B Bileşeni = Toplam 25 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

30 / 1

Uygulama Yöntemleri

Mala

Karışım Ömrü

30 dakika / 25 °C

Raf Ömrü

1 yıl

Mekanik Mukavemet

7 gün /  25°C

Kuruma Süresi

24 saat / 25°C

Ekipman TemizliğiEpoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI 

Yüzeydeki serbest parçacıklar ve boya artıkları tamamen temizlenmeli, mekanik olarak (blastrak veya freze) yüzeyler pürüzlendirilip vakumlu süpürge ile tozdan arındırılmalıdır

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar yüksek devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır. 
Karıştırılan ürünün tamamı 30 dakika içerisinde kullanılmalıdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Betonun basınç dayanımı en az 25 N/mm², çekme dayanımı en az 1,5 N/mm² olmalıdır.
* Yüzey temiz düzgün ve kuru olmalı. Emici yüzeylerde SC-215 astar uygulanmalıdır. Nem oranı % 5’i geçmemelidir, eğer nem oranı bu oranın üzerinde ise nemli yüzeylerde kullanılan SC 220 % 100 Nemli Yüzeyler İçin Epoksi Astar tercih edilmelidir.
* Üst kat kaplamaya geçmeden önce astar kürünü tamamlamış olmalıdır.
* Çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.

Bu ürünün üzerinde kullanılması önerilen ürünler :

Bu ürünün üzerinde kullanılması önerilen ürünler :
* SC 200-K  Kendinden Yayılan Yoğunlaştırılmış Epoksi Ara Kat Astar

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.