E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

TENİS KORT BOYASI

Su Bazlı Akrilik Reçine Tenis Kort Boyası

TANIM

Tek bileşenli, su bazlı, saf akrilik reçine esaslı yüksek yapışma mukavemetli Uv dayanımı yüksek solma ve sararma yapmayan tenis kort boyasıdır

KULLANIM ALANLARI

Tenis kortlarında, voleybol ve basketbol sahalarında, her türlü asfalt ve beton zeminlerin koruyucu olarak kaplanması ve boyamasında, güvenlik amaçlı yol koridorlarının oluşturulmasında, bisiklet ve yaya yollarının belirlenmesinde, toplu taşım araçlarına ait parklarda, bahçelerde ve çocuk oyun sahalarının beton ve asfalt zeminlerinin koruyucu ve dekoratif amaçlı boyanmasında kullanılır.

Tipi

Su bazlı  Saf akrilik  reçine (TS EN 1504-2)

Renk

Beyaz, Kırmızı, Yeşil (İsteğe göre RAL renkleri üretilebilir.)

Görünüm

Yarı Mat

İnceltici

Su

Ağırlıkça Katı Madde, %

65

Yoğunluk

1,40 g/cm³

Sarfiyat

0,200-0,300 kg/m2

Ambalajı

5 kg ve 20 kg plastik kovalarda

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Diyaframlı Pompa

Kuruma Süresi

İkinci kat uygulama süresi

Tam kuruma

1 saat /23°C

6 saat

24 saat

Raf Ömrü

1 yıl

Yangına tepki sınıfı

Efl

Ekipman Temizliği

Su

YÜZEY HAZIRLIĞI

* Uygulama yapılacak yüzeyler, üzerinde bulunan yağ, kir, çamur ve yapışmayı engelleyecek her türlü kalıntılardan tamamen uzaklaştırılmalıdır. Beton veya asfalt  yüzeyde oluşan yapışmayı engelleyici tozlar yıkanarak yüzeyden arındırılmalı ve yüzey tamamen kuruduktan sonra uygulama yapılmalıdır.
* Sertleştirici kullanılmayan normal perdahlanmış beton yüzeylerde herhangi bir yüzey düzeltme işlemine gerek yoktur. Yüzeylerdeki yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir.
* Ürün, yüzey sertleştiricisi ve kür oluşturucu parafin türevlerinin kullanıldığı beton yüzeylerde kullanılmamalıdır.

KARIŞIM HAZIRLAMA VE UYGULAMA

Ürün kullanıma hazırdır uygulamaya başlanmadan önce ürün homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır.İlk kat astar uygulaması ürün ½ sulandırılarak yüzeye tatbik edilir .İkinci ve üçüncü kat uygulamalar katlar arası bekleme sürelerine uygun olarak ürün sulandırılmadan veya isteğe göre %10 sulandırılarak uygulanabilir.

 Ürün uygulandıktan sonra tam kuruma süresi ve hafif yaya trafiğine açılması 24 saattir.

UYGULAMA ŞARTLARI

Uygulama esnasında yüzey sıcaklığının +5 ºC İLE +30 ºC arasında olmalıdır.Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında zemin 24 saat süre ile yağmur, dolu ve kar yağışı gibi olumsuz hava koşullarından korunmalıdır.

GÜVENLİK

Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.

- Tek bileşenlidir kolay uygulanabilir.
- Kötü hava koşullarına ve güneşin olumsuz Uv ışınlarına karşı dayanaklıdır.
- Çatlama kabarma ve dökülme yapmaz.
- Özel seçilmiş pigmentlerle renklendirildiğinden solma ve sararma yapmaz.
- Yağlara, zayıf asit ve alkalilere dayanıklıdır.
- Her türlü mineral zemin ve asfalt üzerine mükemmel aderans ve yapışma sağlar