E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POWER CONCRETE ASPHALT PAINT

Su Bazlı Epoksi Asfalt Boyası

TANIM

3 bileşenli mineral dolgulu yüksek UV dayanımlı su bazlı epoksi beton ve asfalt boyası.

KULLANIM ALANLARI

Her türlü asfalt ve beton zeminlerin koruyucu olarak kaplanması, boyanmasında, güvenlik amaçlı yol koridorlarının oluşturulmasında, bisiklet ve yaya yollarının belirlenmesinde, toplu taşım araçlarına ait parklarda, bahçelerde ve çocuk oyun sahalarının beton ve asfalt zeminlerinin koruyucu ve dekoratif amaçlı olarak kaplanmasında ve boyanmasında kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2/ Nisan 2008 Prensip 5 (PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey İyileştirme Kaplama Uygulması (C)

Renk

 RAL renkleri

Görünüm

Yarı Mat

İnceltici

Su

Ağırlıkça Katı Madde, %

70

Yoğunluk

1,50 g/cm³

Sarfiyat

0,600-0,700 kg / m2

Ambalajı

19 kg A Bileşeni +  1 kg B Bileşeni + 1 kg C Bileşeni Renklendirici : Toplam  21 kg

Karışım Oranı

19 / 1 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Diyaframlı Pompa

Karışım Ömrü

Kuruma Süresi

2,5 saat /23°C

1 saat /23°C

Raf Ömrü

Çarpmaya direnç

Çekip Koparma Yoluyla Yapışma

Dayanımı. Trafik yükü ile birlikte

Rijit sistemler

1 yıl

Sınıf 1:≥ 4 Nm

≥2 N/mm²

Aşınma Direnci (Taber)

Kapilar Su Emme

Yangına tepki sınıfı

531,7 mg < 3000 mg

0,013 kg/m².h 0,5 < 0,1 kg/m².h 0,5

Efl

Ekipman Temizliği

Su

YÜZEY HAZIRLIĞI 
Uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır.
Yüzeydeki serbest parçalar temizlenmelidir. 
Yüzeylerdeki yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA
A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey özelliklerine ve renk tipine göre A+B karışımı içerisine renklendirici olan C bileşeni katılarak renk homojen olana kadar tekrar karıştırılıp isteğe göre ürünün toplam miktarına % 5 su ilave edilerek uygulamaya hazır hale getirilir.

UYGULAMA
Karışımı yapılmış ürün en geç 2,5 saat süre içinde kullanılmalıdır. Aksi halde ürün kimyasal reaksiyon gösterdiğinden dolayı sertleşeçek ve geri dönüşümü mümkün olmayacaktır. Ürün uygulandıktan sonra tam kuruma süresi ve hafif yaya trafiğine açılması 24 saattir. 

UYGULAMA ŞARTLARI
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.
* Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında zemin 24 saat süre ile yağmur, dolu ve kar yağışı gibi olumsuz hava koşullarından korunmalıdır.

GÜVENLİK
Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

VOC YÖNETMELİĞİ 2004/42
VOC DECOPAINT DİREKTİFİ

EU-Direktifi 2004/42’ ye göre, kullanıma hazır üründe izin verilen maksimum uçucu organik bileşik (VOC) içeriği (Ürün katagorisi IIA/j tip WB) 140 g/L’dir (2010 limit).
POWER CONCRETE/ASPHALT PAINT’in kullanıma hazır şekilde maksimum VOC içeriği  <140 g/L’ dir

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.