E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

PRIMER BRV 100

Bitüm Emülsiyonu Su Yalıtım Astarı

TANIM

Su bazlı soğuk uygulamalı bitüm emülsiyonu su yalıtım astarı

Bayındırlık Poz.No. : 04.379/106

KULLANIM ALANLARI

Binaların temel ve bodrum perdelerinde, nem geçirmezlik malzemesi olarak. Teras, çatı, mutfak banyo vb. kuru veya nemli detaylarda su yalıtım malzemesi olarak. Bitümlü kaplamalar altına astar olarak. Cam tülü, kanaviçe vb. uygulamalarında astar malzeme ve bağlayıcı olarak Çelik konstrüksiyon, boru vb metal yüzeylerin korunmasında. Çimento ve/veya ince kum ile oluşturulan harç ve sıvaların içine geçirimsizlik ve aderans arttırıcı katkı olarak, inşaat kalıplarının sudan esneyip bozulmasını önlemek ve kalıp ayırıcı olarak kullanılır.

Tipi

 TS 113

Renk

Koyu kahverengi

Görünüm

Parlak

İnceltici

Su

Ağırlıkça Katı Madde, %

35

Yoğunluk

1,01 g/cm³

Sarfiyat

400 gr/m2

Ambalajı

17 kg net plastik ambalaj

Alevlenme Noktası

Alevlenmez

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı Tabanca, Havasız Tabanca

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

5 saat / 25°C

Kuruma Süresi

5 saat /25 °C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Su ile

YÜZEY HAZIRLIĞI 

* Uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır.
* Yüzeydeki serbest parçalar, beton yüzeylerdeki çimento şerbeti ve 
yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir. 

UYGULAMA ŞEKLİ

Yalıtım yapılacak yüzeylere astar uygulanmadan önce yüzey düzgünlüğü, yüzey kuruluğu ve temizliği ve yeterli bir eğim şapının olduğu kontrol edilmelidir. Bu şartlar sağlandıktan sonra  Sürme Esaslı Su Yalıtım Malzemesi BRV 100 Astar, metrekareye 400 gr olacak şekilde fırça veya tabanca ile yüzeye uygulanır ve tamamen kuruyuncaya kadar beklenir. Gerekli olduğu taktirde %20 oranında su ile inceltilerek de kullanılabilir. Hava koşullarına bağlı olarak yaklaşık 4-5 saatte kurur. İki kat uygulamalarda, ilk kat tam kurumadan diğer kat sürülmemelidir. Membran yapıştırma işi astar tamamen kuruduktan sonra başlatılır.

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, ambalajı açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir

Solvent ihtiva etmediğinden çevre dostudur ve kapalı yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Kuru ve nemli yüzeylere uygulanabilir. Kuruduktan sonra uygulandığı yüzeyde su ve nem geçirimsiz kesintisiz bir tabaka oluşturur. Bitüm kaplamaların altına astar, yalıtım amaçlı kaplama ve çimento esaslı harçların içine geçirimsizlik ve aderans arttırıcı katkı olarak kullanılır.