E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POWER THERMAL PAINT

Enerjı Tasarrufu Sağlayan İç ve Dış Cephe Isı Yalıtım Boyası

TANIM

Düşük ısı iletkenlik değerine sahip, mikro seramik kürecikler içeren su bazlı, elastik yanmazlık mukavemetine sahip, enerji tasarrufu sağlayan teras, çatı, iç ve dış cephe ısı yalıtım boyası.

Bayındırlık Poz.No. : 04.553/09

KULLANIM ALANLARI

Binaların teras ve çatılarında iç ve dış cephelerinde, saç çatılı fabrika üretim alanlarında, kümeslerde, büyük ve küçük baş hayvan barınaklarında termal ısı yalıtım boyası olarak kullanılır.

Renk

Standart Beyaz

Yoğunluk
Toz kuruma süresi 
Dokunma kuruma süresi 
Tam kuruma
Minimum uygulama sıcaklığı
Parlaklık 
Tane Büyüklüğü
Su Buharı Aktarım Hızı
Su Aktarım Hızı
Kuru Isı Dayanımı 
Yangına Tepki
Güneş ışını soğurganlık değeri
Yüzey ısı vericiliği değeri
Ambalaj
Raf Ömrü

0,97 gr/cm3
45-60 dakika./25 °C
2-3 saat/25 °C
24 saat. /25 °C
+ 5 °C
Mat (0,7(85º) G3 TS EN ISO 2813
S2 Orta               TS EN ISO 1524 TS EN ISO 787-1
V:32,90g/(m².gün) Sd:0.672 m V2  TS EN ISO 7783
W:0,038 kg(m²(h)0,5 W3                 TS EN 1062-3
-25 °C +180 °C
TS EN 13501-1 Nisan 2013 Çizelge 1 B S1 d0 Sınıfı kriterlerine uygundur.
0.848 (ASTM C 1549)
0.910 (ASTM C 1371)
5 Lt – 18 Lt
1 yıl

Uygulama Yöntemleri

Uygulanacak Zemin Sıcaklığı

Katlararası Uygulama Süresi

Ekipmanların Temizliği

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca

+5 °C   +30 °C

Max 2 saat 25 °C

Uygulamada kullanılan ekipmanlar su ile temizlenmelidir.

KULLANIM ŞEKLİ

Uygulama yapılacak zemin yağ, kir, pas, toz ve her türlü kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir. Zeminin sağlam ve dayanıklı olması yıkanarak toz kalıntılarından temizlenmesi ürünün performansını olumlu yönde etkiler. Kullanıma hazır bir üründür. Uygulama fırça rulo veya airless tabancayla yapılabilir.

1.Kat astar uygulamasında ürün %10 su ile seyreltilmeli ve yüzeyin emeceği miktarda ince bir tabaka olarak uygulanmalıdır.
Daha sonraki katlar ürün isteğe bağlı olarak su ile seyreltilerek veya seyreltilmeden uygulanmalıdır. Uygulama yüzeyi ürünün uzun ömürlü olması açısından ilk 24 saat içerisinde yağmur ve dondan korunmalıdır.

SARFİYAT

Uygulama yapılacak alan ve zeminin fiziksel özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Ortalama 1 mm bir kalınlık için 1 lt/m²  ürün hesaplanmalıdır.

GÜVENLİK UYARILARI
Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez.

* Kullanıma hazır.

* Tek bileşenli

* Mükemmel su geçirmezlık

* Pratik ve kolay uygulanabilirlik

* Su bazlı

* Isıya dayanıklı.

* Mükemmel elastikiyet.

* Yüksek mukavemet

* Yüksek UV dayanımı

Ürün içerisinde bulunan mikro seramik kürecikler sayesinde ısıyı yansıtma sistemiyle % 25’e kadar ısı tasarrufu sağlar. Güneş ışınlarının %95’ini geri yansıtır. UV dayanımlıdır ve UV ışınlarının % 85’ini geri yansıtır. Radyan ısıyı geçirmeyip uygulanan kat sayısına göre doğru orantılı olarak % 40’a kadar ısı yalıtımı sağlar. Dış cephelerde kışın soğuk hava yazın sıcak hava girişini engeller. İç cephelerde ısıyı yansıttığı için %25 gibi bir enerji tasarrufu sağlar.