E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POLİMERO PU-MS 1K

Esnek Su Yalıtım Kaplaması

TANIM

Spesifik kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip kullanıma hazır, hızlı kuruma reaksiyonlu, esnek, parlak, fiziksel dayanım direnci yüksek, UV dayanımlı elastik özel polimer izolasyon malzemesidir.

* Kullanıma hazır
* Tek bileşenli
* Mükemmel su geçirmezlik 
* Pratik ve kolay uygulanabilirlik
* Su bazlı çevre dostu 
* Isıya dayanıklı
* Yüksek elastikiyet
* Yüksek mukavemet

* Yüksek UV dayanım

KULLANIM ALANLARI

* Binaların beton teras ve çatılarında, ıslak hacim oluşturan ve su göllenmesi oluşan zemin, teras ve çatılarda,temel ve perde betonlarında, tozumazlık istenen beton yüzeylerde, binaların iç ve dış cephelerinde izolasyon amaçlı, bahçe betonları ve taş yüzeylerde, beton, sıva, ahşap ve metal her türlü yüzeylerde beton sulama kanallarında.

* Polimero Şeffaf ½  oranında sulandırılarak Tozumazlık istenen beton yüzeylere 0,100-0,150 kg/m² olacak şekilde uygulandığında beton yüzeyin tozumasını engeller.Yüzeyi olumsuz hava koşullarından korur, UV ışınlarına dayanımını arttırır. Ayrıca beton yüzeyde su geçirmez bir yalıtım sağlar. Polimero Şeffaf su buharını ve karbondioksit geçişini sağladığı için beton yüzeylerin korozyonunu önleyerek yüzeyin kullanım ömrünü uzatır.

Tipi

TS EN 1504-2/ Nisan 2008

Prensip 8 (IR) Nem İçeriğini Sınırlayarak Direnci Arttırma:

8.2 Kaplama Uygulaması (C)

Renk

Standart Beyaz, Gri, (RAL), Şeffaf

Görünüm

Parlak

İnceltici

Su ile inceltilebilir.

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca

Ağırlıkça Katı Madde, %

60 Beyaz, Gri, Ral Renkleri 

40 Şeffaf

Yoğunluk

1,03 gr/cm³ (Şeffaf)

1,40 gr/cm³ (Beyaz ve Gri)

1,20 gr/cm³-1,40 gr/cm³ (Ral renklerine göre değişir.)

Sarfiyat

Şeffaf                     

1. Kat 0,200 kg/m2 2. Kat 0,200 kg/m2   Toplam 0,400 kg/m

Standart Beyaz, Gri 

1. Kat 0,400 kg/m2 2. Kat 0,400 kg/m2   Toplam 0,800 kg/m

Ambalajı

Standart - 5 kg - 20 kg

Şeffaf     - 4 kg - 17 kg 

Raf Ömrü

1 yıl

Toz Kuruma Süresi

1-2 saat/25 °C

Dokunma Kuruma

3-4 saat/25 °C

Yangına Tepki Sınıfı

Efl

Ekipman Temizliği

Su ile temizlenir

UYGULAMA ÖNERİLERİ

* Uygulanacak Zemin Sıcaklığı +5°C - + 30°C

* Katlar arası Uygulama Süresi 3 saat / 25°C

Ürünün kuruma süresini ve performansını olumsuz etkileyeceğinden tek seferde kalın uygulamalardan kaçınılmalıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak zemin yağ, kir, pas, toz ve her türlü kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir. Zeminin sağlam ve dayanıklı olması, yıkanarak toz kalıntılarında temizlenmesi ürünün performansını olumlu yönde etkiler.
1.Kat astar uygulamasında ürün %20 su ile seyreltilmeli ve yüzeyin emeceği miktarda 0,150-0,200 kg/m2 ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Daha sonraki katlar ürün su ile seyreltilmeden 1. Kat 0,400 kg/m2 2. Kat 0,400 kg/m2   Toplam 0,800 kg/mbirbirine çapraz olacak şekilde uygulanmalıdır. Uygulama yüzeyi ürünün uzun ömürlü olması açısından ilk 48 saat yağmur ve dondan korunmalıdır. 

ÜRÜNÜN UYGULANACAĞI YÜZEYLERDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

Su emilsiyonu olmayan cam, seramik ve sırlanmış seramik gibi yüzeylerin uygulama yapılmadan önce taşlanarak pürüzlendirilmesi gerekir. (Derz aralıkları bulunan yüzeylerin derz yerleri tel fırça yardımıyla temizlenmeli kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır.)
Yüzey sertleştiricisi kullanılmayan normal perdahlanmış beton yüzeylerde herhangi bir yüzey düzeltme işlemine gerek yoktur. Diğer tüm yüzeylerde yüzey üzerinde bulunan yağ, kir ve yüzey emülsiyonunu engelleyecek kalıntı ve oluşumların tamamen uzaklaştırılması ve yüzeyde oluşan tozlar yıkanarak yüzey üzerinden arındırılmalıdır.
Beton yüzeylerde, yüzey sertleştiricisi, kür oluşturucu ürünler ve parafin türevlerinin kullanıldığı alanlarda yüzey tekrar pürüzlendirilerek ürün kullanılmalıdır. Polimero uygulanan yüzeyler 3 gün süre ile fiziksel ve kimyasal etkilere maruz kalmayacak şekilde korunmalıdır.

GÜVENLİK
Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, ambalajı açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.