E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

ROAD AC 6388

Epoksi Yol Çizgi Boyası

TANIM

İki bileşenli, solventli epoksi reçine esaslı, yüksek yapışma ve mekanik mukavemete sahip epoksi yol çizgi boyası.

KULLANIM ALANLARI

Asfalt ve beton yollarda, fabrikalarda, montaj atölyelerinde, depolarda, uçak hangarlarında, kapalı ve açık otoparklarda, bisiklet yollarında, tüm endüstriyel zeminlerin yol çizgilerinin belirlenmesinde ve özel işaretlerinin çizilmesi için kullanılan, yapışma mukavemeti ve aşınma direnci yüksek, temizlenmesi kolay epoksi esaslı yol çizgi ve işaretleme boyasıdır.

TipiTS EN 1504-2/Nisan 2008 Prensip 5(PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey iyileştirme Kaplama Uygulaması C
RenkStandart Beyaz ve Yol Çizgi Sarısı (isteğe göre RAL renkleri üretilebilir.)
GörünümYarı Parlak
İncelticiEpoksi Tiner
Ağırlıkça Katı Madde, %67
Yoğunluk1,40 g/cm³
Ambalajı20 kg A Bileşeni+ 5 kg B Bileşeni: Toplam 25 kg
Alevlenme Noktası>25 °C
Karışım Oranı4 / 1
Uygulama YöntemleriFırça, Rulo, Havalı Tabanca, Havasız Tabanca
Karışım Ömrü1,5-2 saat / 25°C
Raf Ömrü1 yıl
Katlar Arası Bekleme Süresi6 saat / 25°C
Kuruma Süresi8 saat/ 25°C
Mekanik Mukavemet7 gün
Ekipman TemizliğiEpoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

* Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kir, toz, yağ ve gresten temizlenmelidir. 

* Beton yüzey koruma amaçlı kür malzemesi uygulanmış yüzeylerde, yüzey pürüzlendirilmeden kullanılmamalıdır.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA YÖNTEMİ

Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. Püskürtme ile uygulamada inceltme için Thinsol AC 055 epoksi tiner kullanılmalıdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Direkt güneş ışığına maruz kaldığı ortamlarda renk değişimi oluşabilir ancak ürünün mekanik dayanım performansını olumsuz yönde etkilemez.

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.