E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

REPUR 100

Poliüretan Enjeksiyon Reçinesi

TANIM

Su ile aktif olan iki bileşenli poliüretan enjeksiyon reçinesi.

KULLANIM ALANLARI

Betonarme kolon, kiriş, temel, zemin ve duvarlara iyi aderans sağlayan çatlakların basınçlı enjeksiyon yöntemi ile doldurulmasında kuru, nemli yüzeylerde, su bulunan çatlak veya derzlerin kalıcı su yalıtımında kullanılır.

Renk

A: Renksiz B: Kahverengi

Görünüm

Sarımsı Kahverengi

Ağırlıkça Katı Madde, %

100

Yoğunluk

1.10 g/cm³

Köpük Genleşme Faktörü

20 °C’da ~30

Sarfiyat

Çatlakların durumuna göre değişken.

Ambalajı

4 kg A Bileşeni +  4 kg B Bileşeni : Toplam 8 kg

Karışım Oranı

1\1

Uygulama Yöntemleri

Enjeksiyon Pompası

Karışım Ömrü

30 dakika/25°C

Raf Ömrü

6 Ay

Kuruma Süresi

24 saat/25°C

Çekme Dayanımı ( Beton C25)

2,5N\mm2/7gün

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Poliüretan Tiner

UYGULAMA YÖNTEMİ

Ürün yatay yüzeydeki çatlaklara fırça veya rulo ile birkaç kez yüzeye emdirerek uygulanır veya hazır karışım çatlak içine dökülerek yer çekimi yardımı ile çatlakların dolması sağlanır. Dikey yüzeydeki görünen çatlakların nem toleranslı epoksi macun ile bir gün önceden doldurularak kurumasından sonra aşağıdan yukarıya doğru çatlağın durumuna göre 15-20 cm mesafelerde dübellenip en alttaki çatlak noktasındaki dübelden başlanarak bir üst seviyedeki dübele enjeksiyon reçinesi ulaşana kadar çatlakları doyurma işlemi yapılır. Uygulama sırasında çatlakların tam olarak reçine ile doldurulması sağlanır. Reaksiyonu hızlandırmak için %1 ile %5 aralığında hava şartlarına bağlı olarak hızlandırıcı kullanılabilir.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 10-20°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, ambalajı açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.