E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

PROTECT PU 785

Likit Şeffaf Kaymaz Zemin Kaplaması

TANIM

İki bileşenli, solventli, UV ışınlarına, olumsuz hava koşullarına ve havuz kimyasallarına dayanıklı, yüksek yapışma özelliğine sahip, esnek alifatik poliüretan likit cam şeffaf kaymaz zemin kaplaması.

KULLANIM ALANLARI

Fabrikalarda, Hastanelerde, Otellerde, Yüzme Okullarında, AVM’lerde, Okullar ve Kreşlerde, Bankalarda, Yemek üretim fabrikalarında, Restoranlarda, Teras, Çatı ve Yüzme havuzlarının sırlı ve seramik kaplanmış yüzeylerinde, cam, mozaik, mermer, doğaltaş ve beton yüzeylerde, her türlü ahşap yüzey ve ahşap laminat parke zeminlerde, ıslaklık, yağlanma, kimyasal madde dökülmesi gibi etkenlerden oluşan kayma riski taşıyan alanlarda, darbeye, aşınmaya karşı dayanım ve su yalıtımı istenen tüm yüzeylerde kaymaz zemin kaplaması olarak kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2/Nisan 2008 Prensip 5(PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey iyileştirme Kaplama Uygulaması C

Renk

Şeffaf

Görünüm

Parlak

Ağırlıkça Katı Madde, %

40

Hacimsel Katı Madde, %

35

Yoğunluk

Kaymazlık Tayini

(Islak Zeminlerde)  
Yüzeyin Kayma Direnci   

Islak Dinamik Sürtünme Katsayısı

0,97 g/cm³

25.0º C sınıfı (en iyi sınıf) DIN 51097

Kuru metot 76 (Düşük kayma riski) 

Islak metot 71 (Düşük kayma riski)
Pendulum testi BS 7976

0,85 (0,42≥  Düşük kayma riski) ANSI B101.3

Sarfiyat

55 gr/m2- 95 gr/m2 (20-30 micron kuru film kalınlığı için)

Ambalajı

0,890 kg A Bileşeni + 0,110 kg B Bileşeni:Toplam 1 kg

3.560 kg A Bileşeni + 0,440 kg B Bileşeni:Toplam 4 kg 

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

8  / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo

Karışım Ömrü

1-1,5 saat/25 °C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

2 saat/25 °C

Kuruma Süresi

6 saat/25 °C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Poliüretan Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

Beton Yüzeylerdeki serbest parçacıklar, boya artıkları, yağ ve kirler tamamen temizlenmeli, kırık ve çatlaklar tamir edilmeli ve uygulamadan önce mutlaka pürüzlendirilmelidir. Sırlı veya seramik kaplanmış yüzeyler uygulama öncesi her türlü kir, yağ ve tozdan arındırılarak temizlenmelidir. Deterjan, sabun ve şampuan gibi ürünlerle temas etmiş seramik veya sırlı yüzeyler ise uygulama yapılmadan önce aseton veya selülozik tiner ile iyice temizlenmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışımı hazırlanan ürün uygulama yapılacak zeminde homojen bir kaymazlık sağlaması ve ürün içerisindeki kaymaz agreganın homojen dağılımının sağlanması için yayvan boya tavasına aktarılıp oradan rulo üzerine yeterli miktarda alınıp uygulama yapılmalıdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* Yüzeyler nemden ve tozdan arındırılmış olmalıdır
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.
* Uygulama yapılırken bağıl nem % 70’i geçmemelidir.
* Ürünün kuruması kimyasal reaksiyon ile gerçekleştiğinden karışım ömrü süresine dikkat edilmelidir. Karışım süresi geçmiş ve jelleşmiş ürün tiner ile inceltilmeye çalışılmamalı ve uygulama yapılmamalıdır

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.