E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

PROTECT PU 780

Likit Şeffaf Su Yalıtım Kaplaması

TANIM

İki bileşenli, solventli, UV ışınlarına, olumsuz hava koşullarına ve havuz kimyasallarına dayanıklı, yüksek yapışma özelliğine sahip, esnek alifatik  poliüretan likit cam şeffaf su yalıtım kaplaması.

KULLANIM ALANLARI

Teras, çatı ve yüzme havuzlarının sırlı ve seramik kaplanmış yüzeylerinde, derz aralarındaki kılcal çatlakların yalıtımında, cam mozaik, mermer, doğaltaş, ahşap, ve beton yüzeylerde, kimyasal maddelere, darbeye, aşınmaya karşı dayanım ve su yalıtımı istenen yüzeylerde kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2/Nisan 2008 Prensip 5(PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey iyileştirme Kaplama Uygulaması C

Renk

Şeffaf

Görünüm

Parlak

Ağırlıkça Katı Madde, %

40

Hacimsel Katı Madde, %

35

Yoğunluk

0,97 g/cm³

Sarfiyat

55 gr/m2- 95 gr/m2 (20-30 micron kuru film kalınlığı için)

Ambalajı

17,5 kg A Bileşeni +  2,5 kg B Bileşeni : Toplam 20 kg

  3,5 kg A Bileşeni +  0,5 kg B Bileşeni : Toplam 4 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

7  / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı Tabanca , Havasız Tabanca

Karışım Ömrü

1-1,5 saat/25 °C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

2 saat/25 °C

Kuruma Süresi

6 saat/25 °C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Poliüretan Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

Yüzeydeki serbest parçacıklar, boya artıkları, yağ ve kirler tamamen temizlenmeli, kırık ve çatlaklar tamir edilmeli ve uygulamadan önce mutlaka pürüzlendirilmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* Yüzeyler nemden ve tozdan arındırılmış olmalıdır

* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.

* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.

* Uygulama yapılırken bağıl nem % 70’i geçmemelidir.

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.