E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POWERSTRONG GRENLİ

Su Bazlı Tekstürlü Elastik Grenli Dış Cephe Yalıtım Kaplaması ve Boyası

TANIM

Spesifik kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip kullanıma hazır, olumsuz hava koşullarına UV ışınlarına dayanıklı,  su geçirmez ve yıkanabilir özel silikon içeren, uygulandığı yüzeylerde 0,5 mm çatlak köprüsü oluşturan, mineral dolgulu tekstürlü elastik (GRENLİ) dış cephe kaplaması ve yalıtım boyasıdır.

Bayındırlık Poz.No. : 04.553/05

KULLANIM ALANLARI

Binaların dış kısımlarındaki, beton, sıva, blok tuğla, gaz beton, osb, mdf ve her türlü mineral yapı elemanlarının üzerinde dekoratif görünümlü su geçirmez dış cephe kaplaması ve boyası olarak kullanılır.

Tipi

TS EN 1062-1

Renk

Standart Beyaz - RAL

Görünüm

Mat

İnceltici

Su ile inceltilebilir.

Yoğunluk

1,57 g/cm³

Sarfiyat

0,600-1,000 kg / m2

Ambalajı

5 kg - 20 kg

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız tabanca

Raf Ömrü

1 yıl

Kuruma Süresi

12 saat /25 °C

Ekipman Temizliği

Su Buharı Geçirgenliği
Kapilar Su Emme ve Su Geçirgenliği Çekip Koparma Yoluyla Yapışma Dayanımı

Su ile temizlenir.

SINIF 1 SD<5m (Su buharına geçirgen) TS EN ISO 7783-2-2002

>1 N/mm2 (Elastik Sistem/ Trafik yükü olmadan)0.1 kg/m2.h0.5

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak yüzey yağ, kir, pas, toz ve her türlü kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir. Zeminin sağlam ve dayanıklı olması, yeni sıva yapılmış yüzeylerin pirizlenme süresini tamamlamış olmasına dikkat edilmesi, emiş gücü yüksek yüzeylerde ve sıcak havalarda yapılacak uygulamalarda Poly Primer su bazlı zemin ve duvar astarı uygulanması ürünün performansını olumlu yönde etkileyecektir 

UYGULAMA ŞARTLARI

Uygulama ilk önce standart uzun tüylü dış cephe rulosuyla bir yada iki kat olacak şekilde tatbik edilmelidir. Son kat uygulaması kurutulmadan mercan rulo ile yukarıdan aşağıya olmak üzere desen verilmelidir. Mercan rulo ürüne daldırılıp uygulanmamalıdır. Direkt mercan rulo ile uygulama yapılması sonucunda mercan rulonun vakum etkisi nedeniyle kaplamanın duvara yapışması zorlaşacağından m2 ye uygulanacak malzeme sarfiyatı artacaktır. Bu yüzden tekstüre uygulamalarında iki kademeli olarak uygulama yapmak işin hızı ve kalitesini olumlu yönde etkiliyecektir. İki kademeli uygulamada teknik açıdan iki kişi ile çalışılmalıdır. Birinci kişi ürünü normal dış cephe rulosuyla uygulamalı ikinci kişi kaplamanın kurumasına müsaade etmeden mercan rulo ile yukarıdan aşağıya doğru desen verip uygulamayı bitirmelidir. Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında yüzey en az 48 saat yağmur dolu kar gibi olumsuz hava koşullarından korunmalıdır. Uygulamanın sağlıklı olabilmesi için Yüzey ve hava sıcaklığının 5°C ile 30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Ürünün uygulandıktan sonra tam kuruma süresi 24 saattir. Tam su geçirmezlik 7 gün sonra oluşmaktadır. Ürünün spesifik yapısı nedeniyle uygulama yapılmış yüzeyin koruyucu olarak tekrar boyanmasına gerek yoktur.

GÜVENLİK

Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.