E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

WALL PU 125

Beton Yüzeyler İçin Poliüretan Esaslı Son Kat Boya

TANIM

İki bileşenli, alifatik poliüretan esaslı düşük oranda solvent içeren, poliüretan son kat boya.

KULLANIM ALANLARI

Fabrikaların iç ve dış alan beton zeminlerinde, montaj atolyelerinde, depolarda, uçak hangarlarında, alışveriş merkezleri , gıda tesisleri, su depoları, hastaneler, kimya ve ilaç sanayi, enerji santralleri gibi bir çok alananın beton zemin ve yüzeylerinde, ayrıca kapalı ve açık otoparklarda, bisiklet yollarında, tüm endüstriyel zeminlerin yol çizgilerinin belirlenmesinde ve özel işaretlerinin çizilmesinde, mekanik mukavemeti ve aşınma direnci yüksek, temizlenmesi kolay, akrilik poliüretan esaslı boya olarak kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2/Nisan 2008 Prensip 5(PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey iyileştirme Kaplama Uygulaması C

Renk

RAL renkleri

Görünüm

Yarı Mat

İnceltici

Poliüretan Tiner

Ağırlıkça Katı Madde, %

70

Yoğunluk

1,30 g/cm³

Sarfiyat

50-100 gr / m2

Ambalajı

18 kg A Bileşeni + 2 kg B Bileşeni:Toplam 20 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

9/1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı Tabanca, Havasız Tabanca

Karışım Ömrü

1 saat/25 °C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

4 saat/25 °C

Kuruma Süresi

4 saat/25 °C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Poliüretan Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

Astar kat uygulamasından önce, yüzeydeki serbest parçacıklar, boya artıkları, yağ, kir ve toz tamamen temizlenmeli, kırık ve çatlaklar tamir edilmeli ve uygulamadan önce yüzey mutlaka pürüzlendirilmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* Uygulama ortam ve yüzey sıcaklığı +10 ºC’nin altında veya +30 ºC’nin üzerinde ise uygulama yapılmamalıdır.

* Yağışlı ve rüzgarlı havalarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır.

* Boyamanın tamamlanmasından sonra en az 24 saat su temasından korunmalıdır.

* Uygulama yapılırken bağıl nem % 70’i geçmemelidir.

Bu ürünün altında kullanılabilecek ürünler :

* AC 2480 Epoksi Ara Kat Astar

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, ambalajı açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.