E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POLİPUR 300 1K

Tek Bileşenli Alifatik Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Kaplaması

TANIM

Alifatik poliüretan esaslı, tek bileşenli, UV dayanımı yüksek havanın nemi ile kürlenen uzun ömürlü şeffaf su yalıtım kaplaması.

KULLANIM ALANLARI

Balkon ve teraslarda, seramik kaplı yüzeylerde, cam ve hasır donatıyla güçlendirilmiş cam yüzeylerde, cam ve tuğla duvarlarda, doğal taş ve beton yüzeylerde, polikarbonat türü şeffaf plastiklerde, her türlü ahşap yüzeylerde su yalıtım membranı olarak kullanılır

ÖZELLİKLER

* Kullanımı pratik ve kolaydır..(Rulo veya airless tabanca ile )
* İç ve dış mekanlarda uygulanabilir.
* Mükemmel yapışma özelliğine sahiptir.
* Neme ve olumsuz hava şartlarına karşı mükemmel dayanım sağlar.
* Güneş ışınlarının zararlı UV ışınlarına dayanıklıdır ve sararma yapmaz.
* Derz ve boşluk bırakmadan bütün bir yapısal yüzey oluştur.

Tipi

 TS EN 1504-2/ Nisan 2008 Prensip 2 (MC): Nem Kontrolü:2.2 Kaplama uygulaması (C) ,

Renk

Şeffaf

Yoğunluk

1.00 ± 0.03 gr/ml   (ASTM D1875)

Yüzey kuruması

İkinci kat uygulama süresi

8 – 12 saat   (23 Cº ve % 50 R.H )  ( ASTM C 679 )

24 – 36 saat (23 Cº ve % 50 R.H )  ( ASTM C 679 )

Tam kürlenme süresi

Shore A Sertliği

7 gün           (23 Cº ve % 50 R.H )

60                ( ASTM D 2240 )

Kopmada Uzama

≥ % 250        ( DIN EN ISO 527 )

Çekme Dayanımı

6 N/mm²       ( DIN 53504 )

Isı Dayanımı

-20 Cº, +80 Cº

Uygulama Sıcaklığı

Tüketim miktarı

Ambalaj Şekli

+5 Cº , +35 Cº

1 katta 250 gr/m²

25 kg ve 5 kg metal kovalarda.

YÜZEY HAZIRLIĞI 
* Uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır.

* Yüzeydeki serbest parçalar ve yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir. Gerekli görüldüğü yerlerde yüzey pürüzlendirilerek uygulanmalıdır.

KULLANIM ŞEKLİ
Uygulama yapılacak yüzey kuru ve temiz olmalıdır. Yapışmayı engelleyecek yağ, kir, pas, diğer kaplama artıkları ve her türlü kirden arındırılmış olmalıdır. Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır.
Yüzeyden emin olunmadığında öncelikle belli bir alanda test amaçlı deneme yapılıp yüzeyin performansı kontrol edilmelidir. Tüm toz, gevşek ve oynak parçacıklar uygulama yapılmadan önce yüzeyden süpürge,  fırça veya elektrikli süpürge ile uzaklaştırılmalıdır. Uygulama yapılmadan önce Ürün homojen olarak 3 dakika karıştırılmalıdır. Üründe hava sürüklenmesini engellemek için daha fazla karıştırılmamalıdır. Ürün Uygulanacak yüzeye kalın tüylü fırça, solvente dayanıklı kısa tüylü rulo veya airless (havasız tabanca) ile (basınç yaklaşık 200-250 bar, uç: 0.38 mm–0.53 mm püskürtme açısı: yaklaşık 50- 80º) olmalıdır

UYGULAMA ŞARTLARI
Optimum uygulama için, ürünün güneş veya başka ısı kaynakları tarafından ısıtılmasına izin verilmemelidir. Ürün fırça, rulo veya airless tabanca ile uygulanabilir. Zor alanlarda fırça ile ürünün yüzeye iyice yedirilmesi gerekmektedir. İlk kat uygulamadan sonraki katlar, katlar arası bekleme süresine  ulaştığı zaman uygulanmalıdır. Daha iyi bir su yalıtımı ve hava şartlarına daha kuvvetli bir dayanım için 3 kat uygulama yapılması önerilir.Ürün tek katta 1mm kalınlıktan fazla uygulanmamalıdır. Ürünün uygulandığı yüzey ıslak iken kayıcı bir yüzey oluşturabilir. Uygulama yüzeyinde kaymazlık istenirse 2,kat uygulamada ürün henüz kurumadan üzerine 0,1–0,3 mm kuvarz kumu serpilebilir. Ürün elastikiyetini –20 Cº+80 Cº ye kadar muhafaza eder. Tüm alet ve uygulama ekipmanlarını, kullanımdan hemen sonra tiner ile temizleyiniz. Sertleşmiş ve kürünü tamamlamış malzeme sadece mekanik yöntemlerle temizlenebilir.

GÜVENLİK
Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-30°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Doğru bir şekilde depolandığında üretim tarihinden itibaren 9 ay kullanıma uygundur.

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.