E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

METOX AC 6390

Metal Yüzeyler İçin Epoksi Son Kat Boya

TANIM

İki bileşenli, solventli epoksi son kat boya

Bayındırlık Poz.No. : 25.002/03.Y

KULLANIM ALANLARI

Petro kimya tesisleri, enerji santralleri, gemi güverteleri metal aksamları, çelik konstrüksiyon yapılar, demir ve saçtan mamul her türlü ekipmanlarda, son kat boya olarak kullanılır.

Tipi

TS 11590

Renk

RAL renkleri

Görünüm

Yarı Parlak

İnceltici

Epoksi Tiner

Ağırlıkça Katı Madde, %

67

Yoğunluk

1,40 g/cm³

Sarfiyat

Sarfiyat tablosuna bakınız.

Ambalajı

20 kg A Bileşeni+ 5 kg B Bileşeni: Toplam 25 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

4 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı Tabanca, Havasız Tabanca

Karışım Ömrü

1,5-2 saat / 25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

6 saat / 25°C

Kuruma Süresi

8 saat/ 25°C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

* Astarlanacak yüzeyler her türlü pas, hadde kabuğu, kir, toz, yağ ve gresten temizlenmelidir.

* Yüzey temizleme için İsveç standardı SIS 05 59 00 e göre en az SA 2½  derecesinde kum püskürtme yapılması özellikle önerilir.

* Yüzey pürüzlülüğü Medium G 30-85 mikron derecesini ISO 8503-2 sağlayacak aşındırıcılar kullanılmalıdır.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

KAPLAMA SİSTEMİ

Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. Püskürtme ile uygulamada inceltme için tiner kullanılır. 18-20 sn /DIN CUP4/ 20°C de viskoziteye inceltilen boya metal üzerinde 35-40 mikron kuru film verecek şekilde tabanca ile  uygulanabilir. Fırça veya rulo ile uygulamada hazırlanan karışım inceltilmeden uygulamaya geçilir.

UYGULAMA ŞARTLARI

*10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.

* Direkt güneş ışığına maruz kaldığı ortamlarda sararma oluşabilir ancak ürünün koruyuculuk performansını olumsuz yönde etkilemez.

Bu ürünün altında kullanılması önerilen ürünler :

* AC 070   Epoksi Zinc Rich Astar

* AC 080   Yüzey Toleranslı Epoksi Astar

* AC 2480 Epoksi Ara Kat Astar

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.