E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

HYBRID COAT

Su Bazlı Hibrit Zemin Kaplama

TANIM

Organik ve nano partiküllü inorganik polimerlerin kimyasal reaksiyonu ile üretilmiş yüksek performanslı yüksek Uv dayanımlı tek bileşenli su bazlı hibrit zemin kaplama boyasıdır.

KULLANIM ALANLARI

Açık ve kapalı otoparklar, alışveriş merkezleri, terminal ve istasyon binaları, ofisler, oteller, gıda üretim fabrikaları, hastaneler, ilaç fabrikaları, elektrik santralleri, bilgi işlem odaları, bankalar, açık alanlardaki beton zeminler, düz teras ve çatılar, sırlı seramik yüzeyler,  her türlü beton ve mineral yüzeyler.

Renk Standart Gri, Yeşil, Oksit Kırmızı (İsteğe gore RAL renkleri üretilebilir.)
Ağırlıkça Katı Madde, % 70
Yoğunluk 1,10 gr/cm³
Sarfiyat 0,150 kg/m2 (Tek katta 0,050 kg/m2 3 kat olarak uygulanır) Katlar arası uygulama 20 - 25 ºC de en az 3 saat ara ile yapılmalıdır.
Ambalajı 5 kg 20 kg
Uygulama Yöntemleri Rulo, Havasız Tabanca
Dokunma Kuruma
Tam Kuruma
Tam Sertleşme
10°C/6 Saat   - 20°C/4 Saat - 30°C/2 Saat
10°C/12 Saat - 20°C/8 Saat - 30°C/6 Saat
10°C/7 Gün    - 20°C/5 Gün  - 30°C/3 Gün
Raf Ömrü 1 yıl
Mekanik Mukavemet 7 gün
Ekipman Temizliği Su ile temizlenir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Yüzeydeki serbest parçacıklar ve boya artıkları tamamen temizlenmeli, kırık ve çatlaklar tamir edilmeli, toz, kir ve yağdan tamamen arındırılmalıdır

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Betonun basınç dayanımı en az 25 N/mm², çekme dayanımı en az 1,5 N/mm² olmalıdır.
* Yüzey temiz düzgün ve kuru olmalı % 5 nemi geçmemelidir.
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Tek seferde en fazla 0,150 kg/m² ürün uygulanmalıdır. Kalın uygulamalar ürünün performansını olumsuz yönde etkilediğinden sarfiyat kısmında belirtilen miktardan fazla tüketilmemelidir

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.

Avantajları
* Nano partiküllü inorganik gurupları sayesinde uygulandığı beton yüzeyi sertleştirerek karbonizasyonunu önler
* Yüksek mekanik mukavemet, aşınma ve yüksek şok direncine sahiptir.
*Tuzlu su, solvent, asit, yağ, alkali ve kimyasal dayanımı yüksektir.(Kimyasal dayanım testleri uygulama yapıldıktan 2 hafta sonra yapılmalıdır.)
* Yüksek su buharı geçirgenliğine sahiptir
* Yüzeye iyi penetrasyon ve yapışma sağlayarak yüzeyle inorganik bağ oluşturur.
* içeriğindeki özel renk pigmentleri sayesinde Uv ışınlarından etkilenmez ve renk solması oluşmaz
* Beton yüzeye su geçirmez özellik kazandırır. 
* Uygulama ve temizlik bakımı basit ve kolaydır.
* Düşük VOC içerikli çevre dostudur.