E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

ASFALT PAINT1K

Akrilik Esaslı Asfalt Boyası

TANIM

Spesifik kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip, kullanıma hazır yüksek mukavemetli UV dayanımlı tek bileşenli akrilik asfalt boyası.

KULLANIM ALANLARI

Her türlü asfalt ve beton zeminlerin koruyucu olarak kaplanması, boyanmasında, güvenlik amaçlı yol koridorlarının oluşturulmasında, bisiklet ve yaya yollarının belirlenmesinde, toplu taşım araçlarına ait parklarda, bahçelerde ve çocuk oyun sahalarının beton ve asfalt zeminlerinin koruyucu ve dekoratif amaçlı olarak kaplanmasında ve boyanmasında kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2/Nisan 2008 Prensip 5(PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey iyileştirme Kaplama Uygulaması C

Renk

Beyaz (RAL renkleri)

Görünüm

Mat

İnceltici

Su ile inceltilebilir.

Ağırlıkça Katı Madde, %

75

Yoğunluk

1,50 g/cm³

Sarfiyat

0,600 – 0,700 kg/m2

Ambalajı

5 Kg - 20 kg

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca

Raf Ömrü

1 yıl

Toz Kuruma Süresi

1-2 saat /25 °C

Dokunma Kuruma

Katlararası Bekleme Süresi

3-4 saat/25 °C

5-6 saat/25 °C

Ekipman Temizliği

Su ile temizlenir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
* Uygulama yapılacak zemin yağ, kir, pas, toz ve her türlü kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir.

* Zeminin sağlam ve dayanıklı olması yıkanarak toz kalıntılarından temizlenmesi ürünün performansını olumlu yönde etkiler

UYGULAMA ŞARTLARI
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında zemin 24 saat süre ile yağmur, dolu ve kar yağışı gibi olumsuz hava koşullarından korunmalıdır 

GÜVENLİK
Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.